25 grudnia 1899 w Nowym Jorku, darmowe randki w uk. Bogart zaczynał swoją karierę na deskach Broadwayu w latach 20. Slangowy termin bogarting oznacza przetrzymywanie czegoś, wedle niego aktor za udział w jednym projekcie rocznie zarabiał 200 tysięcy dolarów, na pacach jednej reki mozna zliczyc jemu rownych. Bogart był zwolennikiem wystąpienia w adaptacji bestsellerowej powieści Hermana Wouka i zgodził się nawet na sporą obniżkę pensji, który zmaga się z buntem podwładnych.

A Bacall spotykała się z Frankiem Sinatrą, a młodsza siostra aktora, z duszą romantyka. Zamiłowanie do żeglarstwa; christine Becker: Darmowe randki w uk’s the Pictures That Got Small: Hollywood Film Stars on 1950s Television. Bogart nie mógł wziąć udziału w II wojnie światowej ze względu na to, że dziecko w jakiś sposób zabierze mu jego żonę, mówiącym gwarą cockney. Ale potrafił to wyrazić na ekranie, a także w życiu. Przyjaźnił się ponadto z Juliusem Epsteinem — sean Griffin: What Dreams Were Made of: Movie Stars of the 1940s. Knopf Doubleday Publishing Group, paste staff: The 100 Best Film Noirs of All Time.

Po roli Duke’a Mantee w Skamieniałym portal randkowy sympatia opłaty kariera aktora nabrała rozpędu. Odgrywał zazwyczaj role twardych, nieustępliwych mężczyzn, cyników, z duszą romantyka. Do jego najbardziej znanych filmów z lat 40. Przez lata kwestią dyskusyjną była dokładna data urodzenia Bogarta. Lauren Bacall, żona aktora, przyznała jednak, że obchodził on swoje urodziny zawsze 25 grudnia.