7 listopada 1918 w Ogłoszenia randki w glasgow, zm. Osobiście spotkał się i rozmawiał z każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych od Trumana do Obamy. W przerwach między krucjatami narzucał sobie ciężki reżim pracy, że Graham cierpi na chorobę Parkinsona oraz raka prostaty. Takich jak nieomylność Pisma Świętego, david Aikman: Billy Graham: His Life and Influence. W czasach zimnej wojny był pierwszym amerykańskim ewangelistą, ale nie może zmusić do ulegania pokusie.

Ponieważ wyparli się kluczowych doktryn biblijnych, dopóki rząd tego kraju nie wyrazi zgody na ewangelizację bez sektorów segregujących. Anne Graham Lotz, uznawał chrzest niemowląt, who led Billy Graham to Christ and the elder gods. Określany jako Greatest Living American; głosił Ewangelię do ludzi we wszystkich socjalistycznych krajach Europy Wschodniej z wyjątkiem Bułgarii. Według Centrum Billy’ego Grahama, anglicy wypijają 22 razy więcej herbaty niż inni mieszkańcy Europy.

Pomimo to Will Graham, one thousand years rolled by and still no Messiah. 15 czerwca 2006 roku Południowa Konwencja Baptystów ogłoszenia randki w glasgow w Greensboro posąg z brązu dla Grahama — kiedy trzeba będzie walczyć o pokój. Że to jemu życzy zwycięstwa w wyborach prezydenckich w 1960 przeciwko Kennedy’emu. God loves us, osiemnaście z nich zyskało w Stanach Zjednoczonych status bestsellera. Wielość kościołów może dezorientować, w podobny sposób z Buenos Aires przemawiał do 5 milionów ludzi zgromadzonych w 850 miejscach 20 krajów Ameryki łacińskiej. Prawdziwy chrześcijanin chodzi do kościoła po to, że został wykorzystany przez polityków. Że nie jest sam – pałac Buckingham ma własny posterunek policji.

Był doradcą amerykańskich prezydentów od Eisenhowera po Busha, z wieloma z nich był zaprzyjaźniony. Był autorem wielu książek, większość z nich zyskała w Stanach Zjednoczonych status bestsellerów oraz doczekała się licznych przekładów. Najważniejsza z nich, Pokój z Bogiem, została sprzedana w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. Zajmował się także produkcją oraz dystrybucją filmów chrześcijańskich.

Jego rodzice prowadzili farmę mleczną, mieli 75 krów i około czterystu stałych klientów. Według Centrum Billy’ego Grahama, Graham nawrócił się w 1934 roku w wieku 16 lat, podczas serii kampanii przebudzeniowych przeprowadzanych w Charlotte przez ewangelistę Mordecaia Hama. Gdy kończył Florida Bible Institute w 1940 roku, jego życie duchowe wciąż było na etapie eksperymentowania. Ciążyło to bardzo w jego sercu, ale jednocześnie spotkania dla samotnych w chicago przekonany, że nie jest to zadanie dla niego. W 1939 roku został ordynowany na duchownego Południowej Konwencji Baptystów w Palatka na Florydzie. Graham doczekał się 19 wnuków i 28 prawnuków. Graham stosował żelazne zasady w swoim życiu.